SHERQI TÜRKISTAN JUMHURIYITI SÜRGÜNDIKI HOKUMITI
 
 
 
INDEPENDENCE FOR EAST TURKISTAN!    CHINA OUT OF EAST TURKISTAN!   WE CALL THE INTERNATIONAL COMMUNITY TO STAND UP AGAIST THE CHINESE GENOCIDE OF THE PEOPLE OF OCCUPIED EAST TURKISTAN!
SHERQI TÜRKISTAN JUMGHURIYITI SÜRGÜN HÜKÜMITI  WE HÜKÜMET EZALIRI
                         
                                                                        2016/11/12-2020/11/12

Hökümet Qurulmisi: Hökümet Re’isi, Re'isi Jumgur Yardemchilliri, Babakan, Bakanlar Kurulu (Kabinet), we Buyuk Millet Mejlis Baskani, Parlament Ezaliri

Re’isi Jumghur: Enver Yusuf Turani
Mua'win Re'isler: Yusuf Baltaci, Mehmet Barbaros Ozturk, Erhan Ozdirek
Basministir (Basbakan): Abdulqadir Jume Kashgari (Weqitlik/Gecici)
Buyuk Millet Mejlis Baskani: Cahit Koca


Bakanlar Kurulu (Kabinet): Bash Ministir (Basbakan), Mu'awin Bash Minister, Tashqi Ishlar Ministiri, Ichki Ishlar Ministiri, Edliye Ministeri, Maliye Ministiri, Dini Ishlar Ministiri, Maarip Minrtiri, Informasyon we Medya Ministiri, Dölet Mudapiye Ministiri, Sitratigiye we Planlash Ministiri, Inirgiye ve Tebi Menbeler Mnsistirligi, Bilim ve Texnika Ministorligi, Sayahet Mediniyet Ministirligi, Tiriqchiliq ve Charvichiiq Ministirligi, Mohit ve Shehirchilik Ministirligi, Genchlik w Tenharket Bakanlighi, we bir Hökümet Sözchisidin teshkil tapidu.

Bakanlar Kurulu: Ministerlar Kabiniti

Bash Ministir (Basbakan): Abdulqadir Jume Kashgari (Weqitlik/Gecici)
Mu'awin Bash Ministir (Basbakan Yardimcisi): Gökhan Gülmez
Edliye Ministiri (Adalet Bakani): Hanife Ketene
Tashqi Ishlar Ministiri (Dis Isleri Bakan;): Aydin Anwar
Ichki Ishlar Ministiri (Iç Isleri Bakani): Ali Biliz
Ma'arip Ministiri (Egitim Bakani): Arif Koc
Informasyon we Medya Ministiri (Informasyon ve Kamu Düzeni Bakani): Abdulrahman Turkistani
Energiye ve Tebi Menbeler Ministiri (Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakani): Hakan Bey
Maliye Ministiri (Maliye Bakani): Nurmohammad Emin (Eysa Qari)
Dini Ishlar Ministiri (Diyanet Isleri Bakani): Bilal Ibrahim Türkistani
Mudapiye Ministiri (Savunma Bakani): Muhammad Nurullah Cetin
Bilim Texnikaa ve Sana'et Bakani (Bilim Teknology ve Sanayi Bakani): Turkel Anwar
Sayahet ve Mediniyet Ministiri (Kultur Bakani): Nese Isik
Mohit ve Sherhirchilik Bakani (Çevre ve Sehircilik Bakani): Abdullah Çelik
Ishlesh ve Jemiyet Amanliqi Ministiri (Çalisma ve Sosyal Güvenli Bakani: Murat Kotkut
Teriqchiliq ve Charvichiliq Ministiri (Gida Tarim ve Hayvancilik Bakani: Muhammet Delal
Ulastirma Bakani:
Musa Mustafa Kiliçparlar
Hökümet Sözchisi (Hükümet Sözcüsü): Abdulvali Bughra
BM Vekili: Oguzhan Anwar Turani                                                             

Parlament: Millet Vekillri  (Hökümet Ministirlri Dahil)

Abbas Abdullahat: Istanbul
Abdulghupur Uygur: Istanbul - Sefaköy
Abdulkerim Çaldak: Istanbul
Abdulhelil Zayit: Istanbul
Abduselam Mustafa Uygur: Istanbul
Abdulgani Nasir: Istanbul
Abdülkadir Cüme: Istanbul (Saglik Bakani)
Abdülkadir Yusuf Baltaci: Istanbul
Abdulkerim Abdulumit Yalkun: Istanbul
Ibrahim Mukarram: Istanbul
Abdullah Ildeniz: Batman
Abdullah Osman: Istanbul
Abdulrisit Nabi: Istanbul
Abdussamet Obul Tevekkül: Istanbul
Abdulvali Bugrahan: Ankara (Hükümet Sözcüsü)
Abdulvelih Tursun: Istanbul
Abdulwali Abdulrahman: Istanbul
Ahmet Boz Urfa: Sanli Urfa
Ahmet Sait Gül: Antalya
Alahattin Salahattin Yilmaz: Mardin
Amine Obul Tevekkül: Istanbul
Anwar Yusuf Turani: Virginia (ABD) - Cumhurbaskani)
Arzigul Abdurahman: Istanbul
Aydin Anwar Turan: Virginia (ABD) - Taski Islar Ministiri (Disisliri Bakani)
Ayimnisa Emin: Istanbul
Aysa Osman: Istanbul
Aysegül Baltaci: Tekirdag
Aysem Eziz: Istanbul
Aysima Sengel: Bursa
Arzigul Abdurahman: Istanbul
Bahattin Torun: Istanbul
Baturqari Abdulrisit: Munich (Almanya)
Berna Özyildirim: Mersin
Bilal Ibrahim Turkistrani: Virginia (ABD)
Buatikhan Isaeva: Tashkent (Uzbekistan)
Burakcan Erdal Tangsak: Adana
Burhan Nurettin Ince: Manisa
Koca: Ankara - Büyük Millet Meclisi Baskani
Cahit Önal: Van
Cavit Burhan Ferruh Kaya: Bursa
Celil Türkmen Abdullah: Istanbul
Cengiz Güncü: Izmir - Buca 
Cevdet Abdullah Sabir: Büyük Millet Meclis Baskan Yardimcisi 
Dinçer Ertas: Izmir
Dulcer Faruk: Bursa 
Musa Mustafa Kiliçparlar: Ulastirma Bakani
Dursun Rousuli Öztürk: Istanbul
Ekber Kazak: Istanbul
Emre Sahin: Istanbul - Maltepe
Emrullah Hebibullah: Istanbul
Erhan Fikret Özdirek: Istanbul - Günestepe (Cumhurbaskan Yardimcisi
Eyyüp Özbek: Ankara
Fatih Efe: Manisa Fatma Mehmet Sahin: Istanbul - Pendik
Funda Topal: Mersin
Hanife Ketene: Seatle (ABD) - Adalet Bakani
Gulchexra Alimova: Tashkent (Uzbekistan)
Gulnisahan Nasir: Kayseri
Hakan Köse: Ankara (Milli Güvenlik Bakani
Hamdullah Muhammedoglu: Istanbul
Hasan Hüseyin Palaz: Aydin
Hasime Babaoglu: Bursa
Hidir Polat: Istanbul
Ibrahim Abdulrahman: Istanbul
Ibrahim Mukarram: Istanbul
Ismail Abdulkerimoglu: Istanbul
Ismet Ural Hasan Uysal: Denizli 
Kadir Ugur Yilmaz: Izmit
Kamildjan Yusupov: Istanbul/Tashkent
Kezban Tangsak: Adana - Sariçam 
Madina Ruzieva: Tashkent
Mehmet Barbaros Öztürk: Ankara - Cumhur Baskani Vekili
Mehmet Taskiran: Yozgat - Manavgat
Mehtap Bekiroglu: Ankara
Mehmet Adnan Bozar: Mersin
Mehmet Selim Kesme: Osmaniye
Meryem Ahmet Sahin: Ankara - Sincan
Mohammad Abdullah Idris: Istanbul
Mohammed Noruz: Istanbul
Muhammet Emin Tohti: Istanbul
Mukaram Khusainakhunova: Tashkent
Murat Abdulaziz Çerçel: Diyabakir
Murat Karatas: Ankara - Keçiören
Musa Mustafa Kiliçparlar: Ankara (Ulastirma Bakani)
Mohammed Abdullah Idris: Istanbul
Musa Ahmet Aydin: Ankara - Yenimahalle
Mustafa Ahmet Uygur: Istanbul
Muhammetemin Yigitoglu (Eysacan): Istanbul
Nese Muharrem Isik: Ankara (Kültür Bakani)
Niyazi Asim Karakaya: Ankara
Nurmohammad Kurban: Istanbul
Özcan Remzi Urtekin: Bursa 
Obul Abdullah Tevekkül: Istanbul
Oguzhan Anwar Turani
Oguzhan Yilmaz: Samsun
Orhan Ketene: Seatle (ABD)
Ömer Musa Faruk: Istanbul (Özel Harikat Baskomutani) 
Osman Öztürk: Istanbul
Ömer Saraç: Dubai
Özer Ünyildiz: Tekirdag
Pasaer Amina: Istanbul
Rahmetullah Hacioglu: Istanbul
Ramazan Aksoy: Mersin
Reyhan Hasan Solak: Ankara - Balgat/Çankaya
Riziwangül Yakup: Istanbul
Roz-Mohammed Abdulgafur: Istanbul
Sakir Niyazi Zencer: Ankara - Gölbasi
Sarkan Hizir Can: Istanbul
Salim Dogan: Mersin
Zeki Ibrahim Bay: Gaziantep
Seyfullah Emin: Adana
Sayipcamal Ablimit: Istanbul
Seydi Mehmet Akyüz: Samsun
Sir Mohammed Abdulrazzak: istanbul
Sirin Mehmet Seyitvan: Istanbul - Kadiköy
Siyanu Abdulsamet Rahim: Istanbul
Semaiye Tohti: Istanbul
Turannisa Mamut: Istanbul
Yagmur Çagla Özlü: Istanbul
Yahan Ahmetcan: Istanbul
Yüksel Elkiran: Kayseri
Yusuf Baltaci: Tekirdag (Cumhur Baskani Yardimcisi)
Zehra Mohammed Uygur: Istanbul
Zeynel Metin: Istanbul
Zibibullah Abdullah Bugroglu
Zulpiye Mustafa Uygur: Istanbul